Language: Polish - English

Aktualności Valmont Polska

Aktualności

Valmont PL - słupy bezpieczne - postępy projektu - czerwiec 2019

10.07.2019
W czerwcu ruszyły przygotowania do instalacji nowej linii technologicznej,

Valmont_PL_Facebook_foto_FE_IR_rgb-1

która powstaje w ramach realizacji projektu współfinansowanego ze środków z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego „Opracowanie i wytworzenie prototypów ultralekkich bezpiecznych słupów oświetleniowych do zastosowania w pasie drogowym z demonstracyjną linią technologiczną o podwyższonych parametrach wydajności, niezawodności i eko-efektywności produkcji”.
W nowej strategii rozwoju, Valmont Polska postawił na technologię zgrzewania oporowego (ERW), która daje duże możliwości pod kątem jakości spoiny, jak również wydajności samego procesu. Zastosowanie tej technologii w nowym zakładzie w Siedlcach, jest początkiem prac na rozwijaniem oraz udoskonalaniem tej metody produkcji dla całej grupy Valmont.
Oprócz zastosowania nowej technologii łączenia materiału, unowocześnieniu został objęty większy zakres prac, który przekształci się w płynny proces produkcji począwszy od przygotowania materiały wejściowego, nadania mu odpowiedniej geometrii, przez formowanie kształtów zbieżnych, kończąc na zgrzewaniu.
Cały ten zakres prac będzie odbywał się automatycznie przy jednoczesnym zachowaniu podwyższonych parametrów wydajności oraz jakości.