Language: Polish - English

Aktualności Valmont Polska

Aktualności

Valmont PL - słupy bezpieczne - podsumowanie 2018

15.01.2019
Od października 2017 nasza firma realizuje autorski projekt, współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.

Valmont_PL_Facebook_foto_FE_IR_rgb-1


Czas trwania projektu przewidziany został na okres niespełna dwóch lat i nosi tytuł:

„Opracowanie i wytworzenie prototypów ultralekkich bezpiecznych słupów oświetleniowych do zastosowania w pasie drogowym z demonstracyjną linią technologiczną o podwyższonych parametrach wydajności, niezawodności i eko-efektywności produkcji”.

Łączny koszt projektu to 26 234 697,33 PLN,
z czego kwota pozyskanego dofinasowania wynosi:  16 788 125,29 PLN

Te środki pozwalają nam na jeszcze szerszą i bardziej skuteczną koncentrację prac nad rozwojem naszych produktów, w kierunku ich funkcjonalności.

Do dnia dzisiejszego udało nam się ukończyć projekt demonstracyjnej linii technologicznej oraz dokonać pierwszych zamówień elementów, które zostaną wykorzystane przy budowie linii. Prace trwają nieprzerwanie od połowy 2018 roku i przebiegają zgodnie z przyjętym harmonogramem.

Jednocześnie chcielibyśmy poinformować, że w 2018 roku udało nam się zrealizować szereg testów zderzeniowych w warunkach laboratoryjnych z wykorzystaniem naszych konstrukcji słupowych, które zostały przebadane na zgodność z normą EN 127676. Większość wysiłków była skoncentrowana na testach poświęconych klasie bezpieczeństwa biernego HE „high energy absorbing”, ale obyły się również prace prowadzone dla klasy NE „non-energy absorbing”.

To wszystko z myślą o Państwa bezpieczeństwie, jako naszych Klientów i użytkowników dróg. Chcielibyśmy, aby nasza idea bezpieczeństwa w ruchu drogowym trafiła do jak największej liczby odbiorców i to nie tylko na rynku krajowym, ale również Europejskim. 

Tym samym zachęcamy do śledzenia naszego profilu, abyście mogli Państwo śledzić na bieżąco postępy prac firmy Valmont nad zagadnieniem jakim jest bezpieczeństwo bierne konstrukcji wsporczych, wykorzystywanych do nowoczesnego oświetlenia drogowego.


Valmont_PL_Facebook_foto_IMG_7350_small_logo_styczen_2019Valmont_PL_Facebook_foto_IMG_7396_small_logo_styczen_2019